Rzesza Niemiecka na rozdrożu.

Stresemann nieodwołalnie ma ustąpić.
Zostanie ogłoszona dyktatura.
Berlin, 8 listopada (PAT). Wczoraj wieczorem przyszło w różnych dzielnicach miasta do ponownych drobnych zajść. W związku z pogromami żydowskimi aresztowano 530 osób.

Czy będzie dyktatura?
Wiedeń, 8 listopada (PAT). „N. Freie Presse“ donosi z Berlina: W łonie niemieckiej narodowej partji daje się zauważyć dwa kierunki: 1-szy, na którego czele stoją Holfeich i Hardt pragnący wprowadzić rząd prawicowy środkami parlamentarnymi. Druga grupa z hrabią Westarpem na czele pragnie dyktatury pozaparlamentarnej. W kołach lewicowych daje się zauważyć stopniowa rezygnacja wobec naporu ze strony prawicy, która rwie się do władzy.

Chcą marszu na Berlin.
Monachjum, 8 listopada (PAT). Związki prawicowe zebrane w północnej Bawarji wystosowały do komisarza Kahra telegram w którym domagają się, aby dał rozkaz pochodu na Berlin.

Kanclerz bezradny.
Berlin, 8 listopada (AW). Kryzys rządowy w Niemczech trwa w dalszym ciągu bez jakichkolwiek zmian. Stronnictwa centrowe nie mogą zdecydować się na kapitulację wszechnacjonalizmu. Kanclerz nietylko nie rozporządza większością parlamentarną, ale nawet niema za sobą własnej partji.

Aresztowania wśród dziennikarzy.
Berlin, 8 listopada (PAT). Wczoraj aresztowano tu z polecenia komendanta okręgu dziennikarza Waltera Cochmo. Aresztowanie nastąpiło z powodu szerzenia przez wspomnianego dziennikarza alarmujących wiadomości przedstawiających wojnę domową w Niemczech jako rzecz nieuniknioną.

Heinz lub Scholz zastąpi Stresemanna.
Berlin, 8 listopada (PAT). W kołach parlamentarnych obiega pogłoska że przywódca nacjonalistów Hert miał oświadczyć otwarcie Stresemannowi, że Reichswehra żąda utworzenia gabinetu nacjonalistycznego i że o ile w najbliższym czasie Stresemann nie ustąpi dobrowolnie, wówczas armja usunie go siłą. Zdaniem „Vorwaerts“ Stresemann traci wpływy z każdym dniem na tonie w tej własnej partii. Jako następcę jego wymieniają posła partji ludowej Heintzego od Scholtza.