Próby ratunku gabinetu Stresemanna. Bawarja za federacją niemiecką z r. 1860.
Berlin, 18 listopada (PAT). Prawe skrzydło partii ludowej prowadzi w dalszym ciągu pertraktację z nacjonalistami. Przywódca partii ludowej Scholz zaproponował wspólne utworzenie gabinetu. Scholzowi jednak odmówiono.
Wiedeń, 18 listopada (PAT) – „Arbeiter Zeitung“ donosi z Berlina: Kanclerz Stresemann zamierza znieść wojskowy stan wyjątkowy i zastąpić go cywilnym. Zarządzenie to ma na celu oddziałanie na stanowisko socjal-demokratów.
Wiedeń, 18 listopada (PAT) „Neue Freie Presse“ donosi z Duesseldorfu, że Krupp odbył dłuższą konferencję z gen. Degourtt’em.
Lipsk, 18 listopada (PAT) Według „Leipziger Neueste Nachrichten” prokuratura w Lipsku wszczęła przeciw b. prezydentowi ministrów w Saksonji Zeugnerowi dochodzenie z powodu przestępstwa. Jako minister sprawiedliwości uwalniał on podobno skazanych prawomocnie na karę aresztu pobierając od uwolnionych podarunki.
Monachium, 18 listopada (PAT) Zarządzone w związku z zamachem obostrzenia policyjne zostały cofnięte. Celem zaradzenia kryzysowi gospodarczemu projektowana jest w niedalekiej przyszłości emisja waluty o stałej wartości. Urzeczywistnienie tego projektu jako sprzeciwiające się konstytucji mogłoby doprowadzić do nowego zatargu z rządem Rzeszy.

Berlin, 18 listopada (PAT) „Acht Uhr Abendblatt“ donosi, że b. cesarz Wilhelm oświadczyć miał, iż wszelkie pogłoski o zamierzonym przyjeździe jego do Niemiec są nieprawdziwe. Cesarz woli pozostawać na wygnaniu, niż wracać do kraju, gdzie są ludzie, którzy obeszli się niezgodnie z jego osobą.
Berlin, 18 listopada (AW.) Według doniesień „Minchener Zeitung“, którego główny redaktor jest jednocześnie szefem przy biurze prasowym komisarza Kahra. Bawaria w najbliższym czasie wystąpi z samodzielnym projektem w sprawie zmiany konstytucyjnego ustroju państwa. Bawarja, według tego projektu, opierać się ma na wzorach dawnej federacji w r. 1860, przyczem zmiany tej nie należy uważać za odpadnięcie od Rzeszy niemieckiej.