Bawarja marszu na Berlin nie zaniechała.

Po Hittlerze Erhard. Nadrenia rozpoczęła ofensywę. Wilhelm chcę wracać do Niemiec. Ehrhardt poprawi robotę Hittlera.

Monachjum, 13 listopada (Tel. wł. „Kurjera Łódzkiego“). – Wypadki monachijskie nagle w ciągu dnia wczorajszego przybrały nowy obrót. Skazaniec trybunału lipskiego Ehrhardt, który dotychczas się ukrywał wystąpił teraz jasno i otwarcie. Na uniwersytecie monachijskim odbywała się wielka uroczystość na której Ehrhardt oświadczył, że przejmuje w swoje ręce kierownictwo ruchu. Ehrhardt oświadczył, że podejmuje walkę przeciwko Berlinowi, która zapoczątkowana została przez wypadki w dniu 9 listopada. Zamach Hittlera nazwał niedołężnym i oświadczył, że będzie działał w dalszym ciągu w tym samym kierunku, co Hittler, t. j. przeciw Berlinowi, jednakże akcja jego będzie bardziej skoordynowana i planowa. Ogromna większość studentów oświadczyła się za Ehrhardtem. Natychmiast grupy studentów wyszły na ulicę, przyczem doszło do starć z policją i oddziałami reichswehry. Niezwykłą sensację wywołał fakt, że natychmiast po pierwszych walkach von Lossow wystąpił z oświadczeniem, że reichswehra jedynie tylko wskutek nieporozumienia znalazła się na ulicy i wystąpiła przeciwko demonstrantom. Od chwili tego oświadczenia, policja i reichswehra zachowywały się neutralnie.
Wilhelm redivivus.
Berlin, 13 listopada (AW). Dziś wieczorem rozeszła się w Berlinie sensacyjna pogłoska, jakoby w ślad za kronprinzem cesarz Wilhelm otrzymał od Stresemanna paszport na wyjazd do Niemiec, oraz 12 paszportów dla swego otoczenia.
Anglja w obawie.
Londyn, 13 listopada (Tel. wł. „Kurjera Łódzkiego“). – Biuro Reutera publikuje półoficjalny komunikat w związku z powrotem do Niemiec niemieckiego następcy tronu. Rząd angielski jest tym faktem zaniepokojony przedewszystkiem dla tego, że istnieją wszelkie dane, iż Wilhelm II zechce pójść za przykładem swojego syna. – Anglja na fakt podobny nie mogłaby się zgodzić i musiałaby zastosować natychmiastową akcję przeciwko Niemcom.
Ciekawość reporterów.
Berlin, 13-go listopada (AW) – Oleśnica, niewielkie miasteczko na Sląsku niemieckim, zapełnione jest obecnie licznymi korespondentami pism zagranicznych, którzy szukają sposobu, aby uzyskać wywiad u kogoś z otoczenia kronprinza, a jeżeli to możliwe, – z nim samym. Prócz dziennikarzy przybywa do Oleśnicy szereg fotografistów, a nawet operatorów filmowych. Sekretarz kronprinza udzielił wywiadu przedstawicielom prasy, którym oświadczył, że pobyt b. następcy tronu ma charakter ściśle prywatny i wobec tego niezrozumiałem jest zainteresowanie się jego osobą tem więcej, że nie zamierza on odegrać żadnej roli politycznej.
Ludendorff w więzieniu.
Berlin, 13 listopada (AW). Kanclerz Rzeszy niemieckiej polecił prokuratorowi wytoczyć proces przeciwko Hittlerowi i Ludendorffowi o zdradę stanu.

Berlin, 13 listopada (AW) – Ludendorff wrócił dobrowolnie do więzienia śledczego. Ogłosił on w dziennikach bawarskich odezwę, zaprzeczającą pogłoskom o wycofaniu się z życia politycznego. Nacjonalistyczne rządy ludowe Ludendorff uważa za jedynie możliwe w Niemczech.
Tryljonów niema kto drukować.
Berlin, 13 listopada (AW). Strajk w drukarniach banknotów państwowych trwa nadal. Pracę podjęły prowizoryczne oddziały t. zw. „pogotowia technicznego“, t. j. organizacji, stworzonej przez instytucje społeczne przy poparciu rządu. Pogotowie techniczne ma za zadanie podtrzymywanie pracy w zakładach użyteczności publicznej na wypadek strajku.
Minister Gessler ustępuje.
Berlin, 13 listopada (AW) – Według „Vorwitsu“, minister Gessler od dłuższego czasu nosi się z zamiarem ustąpienia. Według naszej informacji, Gessler już zgłosił prośbę o dymisję. Półoficjalnie dementuje się tę wiadomość.
Nadrenja atakuje.
Berlin, 13 listopada (AW). – Z Frankfurtu donoszą, że wojska republiki nadreńskiej zaatakowały miasto Limburg i zdobyły ratusz.