Junkrowie pruscy nic się nie nauczyli i niczego nie zapomnieli. Owacyjnie witają „Jego Cesarską Mość“ kronprinza.
Studenci bawarscy walczą jako zwolennicy Hittlera.
Monachjum, 15 listopada (AW.) Uniwersytet tutejszy był widownią ostrych starć między policją a studentami, zwolennikami Hittlera. Władzom uniwersyteckim udało się z trudem uspokoić wzburzonych akademików.
Drukarze wciąż strajkują.
Berlin, 15 listopada (AW) Kierownicy związku drukarzy zostali na podstawie zarządzenia władz wojskowych aresztowani. Położenie strajku drukarzy nie zmieniło się, pomimo, że minister pracy usiłował doprowadzić do porozumienia, do dziś przed południem do ugody nie doszło.
170,000,000,000 mk. za bochenek chleba.
Berlin, 11 listopada (AW). Związek piekarzy berlińskich podwyższył ponownie cenę chleba. Bochenek z gorszej mąki kosztuje obecnie 140 miljardów, z lepszej mąki 170 miljardów, zaś 1 bułeczka 6 miljardów.
Spisek komunistyczny.
Berlin, 15 listopada (PAT). Według doniesień „Deutsche Zeitung“, policja wykryła spisek komunistyczny i aresztowała 15 osób, oskarżonych o współudział. Spisek finansowany był przez ambasadę sowiecką.
Bilety rentowe.
Berlin, 15 listopada (PAT). Minister skarbu Rzeszy, dr. Luther wystosował do niemieckiego Banku Rentowego pismo, w którem upoważnia ten bank do rozpoczęcia z dniem 15-tym b. m. wydawania bankowych biletów rentowych.
Heintze na miejsce Stresemanna.
Berlin, 15 listopada (PAT) Powzięta na wniosek socjal-demokratów uchwała konwentu senjorów, aby najbliższe posiedzenie parlamentu Rzeszy odbyło się w nadchodzący wtorek, zapadła wbrew sprzeciwowi rządu, który wyraził życzenie, aby zwołanie parlamentu odroczone zostało jeszcze na tydzień. Jak się okazuje wszystkie stronnictwa odczuwają potrzebę wypowiedzenia się w sprawie krytycznych stosunków panujących obecnie w Niemczech. Gabinetowi Stresemanna grozi zarówno ze strony niemieckich narodowców, jak i ze strony social-demokratów ostra opozycja. Jest możliwe, że gabinet Stresemanna zaraz po zebraniu się parlamentu poda się do dymisji. Jak ewentualnego następcę Stresemanna wymieniają Heintzego.
Kaiser Wilhelm hoch, hoch, hoch!
Berlin, 15 listopada (PAT). Stowarzyszenie byłych oficerów wydało proklamacje z okazji powrotu „Jego Carskiej i Królewskiej Mości kronprinza Wilhelma, gen. infanterji”. Wiemy, oświadcza między innymi proklamacja, iż kronprinz pragnie oddać się swym obowiązkom ojca rodziny i we własnym zakresie pracować nad odrodzeniem Ojczyzny. Oby jego działalność przyniosła szczęście domowi Hohenzollernów i Ojczyźnie.