Nowe znaczki stemplowe.
Z dniem 14 b. m. zostały wypuszczone w obieg nowe znaczki stemplowe wartości 10–20 tysięcy mkp.
Uposażenie sędziów i prokuratorów.
Sejmowa komisja budżetowa rozpatrywała projekt ustawy o uposażeniu sędziów i prokuratorów. Przyjęte zostały następujące zmiany do projektu: W grupie C (sądownictwo apelacyjne) dodany został jeden szczebel, tak, iż najwyższe uposażenie w tej grupie stanowi 1800 punktów, w grupie D (sądownictwo Sądu Najwyższego i Najwyższego Trybunału Administracyjnego) liczba punktów została podwyższona o 100, tak, i uposażenie w tej grupie waha się od 1700-2000 punktów. Ponadto zmieniona została wysokość dodatku funkcyjnego, przyczem pierwszy prezes Sądu Najwyższego i pierwszy prezes Najwyższego Trybunału Administracyjnego otrzymywać mają po 600 punktów dodatkowo, zamiast dotychczas proponowanych 200 punktów. Ponadto uregulowana została w osobnym nowym artykule sprawa uposażenia sędziów i prokuratorów na Górnym Śląsku, jak również sprawa uposażenia podczas urlopu. Ustawa ta obowiązuje od dnia 1 października rb. Komisja wyraziła nadto życzenie, aby projekt ten znalazł się na jednym z najbliższych posiedzeń Sejmu.
Taryfy przewozowe w złotej walucie.
W dniu 30 listopada rb. odbędzie się w ministerstwie kolei żelaznych posiedzenie komitetu taryfowego. Na porządku dziennym znajduje się przedłożenie ministerstwa kolei żelaznych w sprawie zaprowadzenia taryf przewozowych w złotej walucie oraz wybór komisji ściślejszej, celem współpracy z min. kolei żelaznych.

Odznaczeni.
Królowie: włoski, belgijski i jugosłowiański oraz najwyżsi oficerowie hiszpańscy odznaczeni zostaną orderem „Virtuti Militari“.
Dmowski – Hughes.
Między ministrem Dmowskim, a p. Hughesem, sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych, nastąpiła wymiana depesz z okazji otwarcia warszawskiej radiostacji.
Dlaczego żydów wydalają z Bawarji. Dzienniki podają, że rząd bawarski w odpowiedzi na protest posła polskiego w Berlinie przeciwko wydalaniu żydów, obywateli polskich z Bawarji, przesłał rządowi Rzeszy memoriał uzasadniający, że w każdym poszczególnym wypadku władze bawarskie wydalały żydów w innych naruszenia obowiązujących ustaw, oraz z powodu przestępstw kryminalnych, zwłaszcza w dziedzinie ustawodawstwa kryminalnego